Fotograf Paryski

 

Pociąg jechał bardzo szybko. Czasami jego prędkość była zawrotna i sięgała trzysta kilometrów na godzinę.

Za oknem można było podziwiać francuskie krajobrazy i migawki z życia wsi i miast, lecz jedynie z oddali, gdyż z bliska kontury drzew i budynków były rozmyte i szybko przemijały wraz z prędkością pociągu. Oczy i mózg nie były w stanie nadążyć nad rejestracją i przetwarzaniem obrazu.

Billets pour inspection.

– Hmm? … A, bilety do kontroli – odpowiedział zaskoczony i wyrwany z marzeń Jérémy.

Zerwał się ze snu do pozycji niemal wyprostowanej. Jakby śnił o wspomnieniach z wojska, gdy dowódca stawia jego i jemu bliskich kolegów — żołnierzy na baczność. Nie był to jednak sen z czasów szkoły wojskowej.

Trzydzieści sekund minęło, zanim doszedł do siebie.

Wyciągnął z bocznej kieszeni swojej stylowej szaro-czarnej bluzy, wydrukowany na kartce bilet. Nieco zmięty kawałek papieru formatu A4, na której widniał ważny bilet na przejazd pociągiem.

Merci, bon voyage – wtrącił konduktor, oddając mu bilet. Na jego ustach nie pojawił się żaden grymas. Był przyzwyczajony do różnych sytuacji panujących wśród pasażerów w miejscu pracy, jaką wykonywał.

Merci – niemrawo odrzekł Jérémy – i zastygł wpatrzony w migawki za oknem. Pociąg mknął teraz przez pola, więc można było swobodniej podziwiać uciekające krajobrazy.

Kontroler biletów poprosił teraz o to samo osobę siedzącą po drugiej stronie, po ukosie w stosunku do Jérémiego.

...

 

To historia paryskiego fotografa o imieniu Jérémy oraz jego modelek / przyjaciółek / koleżanek. Akcja dzieje się w Paryżu, w czasach ówczesnych, głównie w rejonie szóstej dzielnicy. Książka przeznaczona wyłącznie do czytelników dorosłych w związku z zabarwiniem erotycznym (delikatnie pisząc).

 

 

18 października 2020

Przystanek Paryż – Julia

+48 692121516

ul. Orląt Lwowskich 2, 76-200 Słupsk

76-200 Słupsk
ul. Orląt Lwowskich 2

czytelnia.cafeparis@gmail.com

Kontakt

Godziny otwarcia

tylko online