7ème arrondissement de Paris

Siódma dzielnica Paryża jest wynikiem rozbudowy miasta Paryża na początku XIX wieku.
Omawiana, 7. dzielnica znajduje się na lewym brzegu. Rozciąga się od rue des Saints-Pères do avenue de Suffren. Jest to dzielnica centralna, prestiżowa i zamożna. Wieża Eiffla znajduje się na jej północno-zachodnim skraju.
Obecne granice 7. dzielnicy datowane są od 1860 roku. Obejmują one większość dawnego 10 okręgu.
Faubourg Saint-Germain to historyczna dzielnica miasta. Jest wschodnią częścią obecnej 7. dzielnicy; w przybliżeniu obszar pomiędzy Invalides, 15. i 6. arrondissement. Okolica jest ściślej ograniczona przez Sekwanę na północy, Esplanade des Invalides / Boulevard des Invalides na zachodzie, Rue de Babylone na południu oraz Boulevard Raspail i Boulevard Saint-Germain na wschodzie.
Hôtel des Invalides, Palais Bourbon, Ecole Militaire i Tour Eiffel... Siódma jest bogata w zabytki i historię. Nie wspominając o muzeach, które są również bardzo liczne w tej dzielnicy: Musée Rodin, Musée du quai Branly, Musée d’Orsay czy Musée Maillol. 7. dzielnica jest pełna małych parków, skwerów i ogrodów, które są rzadko odwiedzane i prawie nieznane turystom i Paryżanom; square Roger-Stéphane, jardin de la clinique Oudinot, square Denys-Bühler czy jardin Catherine-Labouré. Pomiędzy dużymi alejami wysadzanymi drzewami, budynkami o imponującej architekturze, majestatycznymi mostami ... jest wiele do odkrycia podczas spaceru po 7. dzielnicy. Lista jest długa, i tak na przykład rue Cler, z jej brukiem, kolorowymi stoiskami ze świeżymi produktami i kwiatami oraz duchem sąsiedztwa...

 

13 lutego 2022

Dzielnice Paryża. 7. dzielnica Paryża

+48 692121516

ul. Orląt Lwowskich 2, 76-200 Słupsk

76-200 Słupsk
ul. Orląt Lwowskich 2

czytelnia.cafeparis@gmail.com

Kontakt

Godziny otwarcia

tylko online